
Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.
Se zimní zahradou je lepší počítat už při projektování domu. Odpadnou tak různé komplikace při napojení zahrady na hotový dům a nebudete muset znovu absolvovat běhání po úřadech.
Stavební úřady zaujímají k zimním zahradám různé postoje – některé vyžadují stavební povolení, zatímco jiné ne. Je vždy zapotřebí se při dodatečné stavbě zimní zahrady na místně příslušném stavebním úřadě informovat. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím a nepříjemnostem.
Při plánování jakékoli zimní zahrady se neobejdete alespoň bez základního projektu, výpočtů a statiky. Zvlášť pokud bude mít vaše zimní zahrada prosklenou střechu, je nutné projektovat ji tak, aby zvládla povětrnostní podmínky, zejména zatížení sněhem.
Zimní zahrady se většinou realizují jako přístavba k domu, kdy se využije stávající terasa, ale mohou vznikat i v patrech – např zastřešením balkonu nebo lodžie.
V přízemí umístěné zimní zahrady tvoří přirozený přechod z exteriéru do interiéru. Jste tak díky nim v těsném celoročním spojení s okolní přírodou.
Klíčové pro správné fungování zimní zahrady je zasklení. Na kvalitě okenních výplní rozhodně nešetřete. Musí být odolné vůči sněhu, kroupám i prudkému dešti.
Obvykle se zimní zahrady realizují na jihovýchod či jihozápad – záleží samozřejmě na umístění domu na pozemku. Jako materiálu se využívá dřevo, které působí přirozeně, ale vyžaduje častou údržbu nebo hliník, který je lehký, pevný a odolný a údržbu nepotřebuje.