Upravit stránku

Časté otázky

 • Co znamenají čísla u jednotlivých domů?

  Čísla u jednotlivých typů domů představují podlahovou plochu, kterou jsme pro lepší orientaci zapracovali přímo do názvu každého katalogového domu. Např. bungalov VEXTA B75 má podlahovou plochu 75 m2, patrový dům VEXTA 149 je pak z naší typové nabídky největší - s podlahovou plochou skoro 150 m2.

 • Co vše je zahrnuto v ceně horní stavby NA KLÍČ?

  Cena zahrnuje kompletní vybavení domu k okamžitému nastěhování včetně topení, obkladů a dlažeb, sanity, interiérových dveří, podlahových krytin a vymalování. Nezahrnuje cenu za základovou desku.

 • Je cena uvedená v ceníku u každého z domů konečná?

  Ano, pokud si dům necháte postavit přesně dle typového standardu bez jakýchkoli změn, není důvod cenu jakkoli měnit. Klient to má pak samozřejmě závazně potvrzeno i v podepsané smlouvě o dílo, která pak dále přesně garantuje, že žádné další „vícepráce“ nemohou být uplatňovány v případě, že si je klient předem neobjednal nad rámec uzavřené smlouvy.

 • Jaká je doba výstavby domu na klíč?

  Doba výstavby je obvykle 3 měsíce. Jedná se o svrchní část domu, protože základové desky, s ohledem na technologii a v rámci urychlení výstavby, realizujeme předem. Celková doba realizace však závisí i na počtu klientských změn a rozsahu dodávek a prací prováděných nad rámec provedení domů NA KLÍČ – v těchto případech pak vždy s klientem termín stanovujeme individuálně, ve smlouvě o dílo je pak samozřejmě ale vždy uveden závazně.

 • Jaká je životnost vašich domů?

  Životnost domu je plně srovnatelná se zděným domem, není žádný relevantní důvod, aby tomu bylo jinak. Životnost je významně ovlivněna kvalitou použitých materiálů a provedením jednotlivých prací a detailů – to jsou právě věci, na kterých si zakládáme.

 • Jaké poskytujete záruky?

  Na VEXTA DOMY poskytujeme unikátní produkt, tzv. celoživotní záruku na nosný skelet domu a dále standardně 24 měsíců na vše ostatní. Pokud máte na mysli záruky ve smyslu obecném (že své smluvní povinnosti plníme, nebo že případné reklamace opravdu řešíme), hovoří za nás asi nejvíce firemní historie. 
  Cosi o nás určitě vypovídají i certifikáty ISO 9001 , ISO 14001 a OHSAS 18001 .

 • Je možné měnit rozměry a dispozice místností oproti standardní nabídce?

  Ano, sice ne úplně všechny, ale vždy se zákazníkům snažíme vyjít vstříc. Akceptování požadavků na klientské změny je u nás samozřejmostí, jen je třeba toto řešit včas – ideálně před podpisem smlouvy o dílo.

 • Je možné ve dřevostavbách použít komín pro krbovou vložku či krbová kamna?

  Ano, komín je běžným vybavením většiny našich domů a jeho typ závisí na tom, pro jaký typ kamen se zákazník rozhodne. V případě, že budete chtít mít v budoucnu komín, musíme s tím počítat již při stavbě základové desky a prostupy stropem je optimální řešit již při tvorbě projektu.

 • Jak mám postupovat v případě, že si bez připomínek nevyberu ani jeden z nabízených typů domu?!

  Na našich webových stránkách je uvedena bezplatná linka 800 900 963 a e-mail adresa drevostavby@vexta.cz . Dále nás můžete navštívit v sídle společnosti – v Bořanovicích, na našem obchodním zastoupení v Praze na Palmovce nebo v našem vzorovém domě v Šestajovicích. Individuální řešení pro vás rádi najdeme!

 • Co to znamená, když je u typu domu uvedeno ještě slovo “TREND” a z jakého důvodu je levnější než dům, který je totožný, ale slovo “TREND” v názvu nemá?

  „TREND“ je jen označení modernějšího vzhledu domů. Levnější jsou tyto domy proto, že mají jen minimální přesah střechy přes obvodovou zeď. Z tohoto důvodu může být použito méně materiálu krovu, střešní krytiny, podbití a podobně.