Upravit stránku

Historie společnosti

1992Společnost VEXTA a. s. působí na stavebním trhu již od roku 1992. S historií firmy je nedílně spojen pan Vladislav Veselý, člověk, který spoluzaložil a zviditelnil značku VEKRA – aktuální jedničku mezi českými výrobci oken a dveří. Ten v roce 1992 začíná své obchodní aktivity rozvíjet pod obchodním názvem „Vladislav Veselý – Vekra“. Rodinná atmosféra a pro-klientský přístup se pozitivně projevuje a firma tak na přelomu let 1994/1995 plnohodnotně vstupuje na trh pozemního stavitelství se specializací na výstavbu rodinných domů.
2000V srpnu roku 2000 přichází další významný krok v rozvoji společnosti. Do obchodního rejstříku je společnost zapsána jako Vekra stavební s. r. o. – garantem a pokračovatelem obchodních aktivit je i nadále Vladislav Veselý. Do vedení společnosti plnohodnotně vstupuje syn Tomáš. Je zahájena spolupráce s firmou VEKRA. Zákazníkům zajišťuje kompletní dodávku a montáž plastových, hliníkových a dřevěných oken a dveří.
2001Společnost v roce 2001 rozšiřuje své služby zákazníkům a soustředí se na klíčovou aktivitu tj. komplexní revitalizace obvodových plášťů a jejich zateplení. Následně přibývají realizace rodinných domů a prvních bytových a panelových objektů nejen v Praze, ale i ve středních Čechách.
2006Přichází první realizace v sektoru veřejných zakázek – revitalizace administrativních objektů, škol a školek, a dále se podílí i na různých developerských projektech.
2008Vekra stavební se stěhuje do nových vlastních prostor – své sídlo buduje v Bořanovicích u Prahy a zavádí integrovaný systém managementu ve shodě s normami ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001.
2012V roce 2012 Vekra stavební získává značku „NICEWOOD“ a své služby tak rozšiřuje o výstavbu typových rodinných domů na bázi dřevostaveb. V říjnu téhož roku je otevřen první vzorový dům v Šestajovicích u Prahy. Zároveň dochází k rozčlenění firmy na tři divize – zateplení, okna a dřevostavby.
2013Zápisem do obchodního rejstříku ze dne 7. 6. 2013 je dokončena transformace firmy na akciovou společnost – vzniká VEXTA a.s. Je zahájen provoz v nové výrobní hale v Moravské Huzové, poblíž Olomouce.
2014V roce 2014 se VEXTA DOMY poprvé dostávají mezi první desítku největších dodavatelů dřevostaveb v ČR.
2015Divize "zateplení" i "okna" úspěšně realizují celou řadu zajímavých zakázek především v Praze a Středočeském kraji. Divize "dřevostavby" zaznamenává velký úspěch - během roku 2015 jsme prodali 50 našich domů. Kompletní rekonstrukcí prochází výrobní hala v Moravské Huzové, investujeme do nových automatických a poloautomatických technologií.
2016Společnost se stává členem ADMD - Asociace dodavatelů montovaných domů. Firmy sdružené v ADMD se chtějí výrazně odlišit od těch výrobců, kteří nejsou schopni dodržovat technické parametry ovlivňující kvalitu dřevostaveb a jejich životnost, proto certifikaci dle DNK podléhají pouze firmy sdružené v ADMD.
2017Pokračuje modernizace výrobní haly u Olomouce, mj. instalací plně automatizované CNC pily. Pracujeme na našem prvním developerském projektu - Miřejovická stráň v Litoměřicích. Celkově se jedná o náš doposud nejúspěšnější rok, ve kterém jsme prodali 65 domů.
2018Začali jsme stavět přízemní vzorový dům v Tršicích u Olomouce, jeho otevření je plánováno na jaro 2019. U developerského projektu Miřejovická stráň jsem započali II. a III. etapu výstavby. V divizi zateplení máme za sebou jednoznačně nejvýznamnější realizaci minulého roku - rekonstrukce fasád objektů ÚPMD v Praze - Podolí.
2019Nejúspěšnější rok v historii společnosti VEXTA. Dále rosteme - dosáhli jsme obratu přes 280 mil. Kč. I proto jsme v sídle společnosti v Bořanovicích „museli“ jako dřevostavbu přistavět na naší administrativní budovu další patro. Celou nástavbu „na klíč“ jsme zrealizovali za pouhé 3 měsíce. Na jaře jsme otevřeli další vzorový dům, přízemní hit VEXTA B106 v Tršicích u Olomouce. Z dalších zajímavých dřevostaveb jsme realizovali vysoce nadstandardní moderní bungalovy v Karlovarském kraji. V divizi zateplení se nám podařilo zrealizovat několik zajímavých zakázek, mj. rekonstrukci MŠ Renoirova v Praze - Barrandov (součástí bylo mimo jiné kompletní zateplení fasády a střechy, řešení vzduchotechniky rekuperačními jednotkami, realizace solárních panelů na střeše objektu atd.). Dále jsme úspěšně dokončili další etapu rekonstrukce vnitřních prostor oddělení šestinedělí objektu ÚPMD Podolí v Praze – Podolí (součástí byla např. modernizace lůžkových oddělení šestinedělí a novorozenci v objektu D a C, zřízení hygienických buněk u pokojů, oprava stavebních konstrukcí, povrchů a instalačních rozvodů.
2020Rok 2020 byl celospolečensky ve znamení Covidu, nám se jej však podařilo zvládnout se ctí. Svědčí o tom mimo jiné celoročně plně vytížená kapacita výrobního závodu v Moravské Huzové a roční obrat společnosti atakující rekordní výsledek z roku 2019. K méně obvyklým zakázkám pak patří realizace lehkého obvodového pláště objektu – dřevopaneláží, nebo dokončení trojice velkorysých bungalovů osazených nejmodernějšími technologiemi vč. tzv. „chytré domácnosti“.