Upravit stránku

Blog

5 nejčastějších mýtů o dřevostavbách

Jistě jste už někdy slyšeli, že dřevostavba má menší životnost než tradičně zděný dům, že domy ze dřeva snáze shoří, dřevostavby mají horší akustiku, častěji se v nich objevuje vlhkost a plíseň a jen tak tam něco nezavěsíte na stěnu. To je 5 nejčastějších mýtů, které o dřevostavbách kolují. Opak je ale pravdou.

Slovo dřevostavby je dnes skloňováno ve všech pádech. Jak tedy definovat moderní dřevostavbu? Nejlépe jako stavbu s nosnou konstrukcí z materiálů na bázi dřeva. Právě sendvičové panely na bázi dřeva v různých stupních dokončení dnes zažívají největší boom. I mnozí nejzarytější odpůrci dřevostaveb již nyní uznávají některé jejich přednosti: rychlost výstavby, možnost stavět i v zimě, možnost nastěhování ihned po dokončení výstavby, ekologičnost, energetické úspory, zdravé prostředí a uživatelský komfort, ale i fakt, že dřevo patří jako jediný stavební materiál k obnovitelným zdrojům. 

Dřevostavby - zdravé bydlení bez alergií

Odborníci se shodují, že dřevostavby se dají považovat za zdravé bydlení 21. století. A nejen odborníci, ale i ti, kteří již vyzkoušeli zdravé bydlení v domech z čistě přírodních materiálů a pokořili tak neduhy současné civilizace, jakými jsou například alergie nebo astma. 

Přestože jsou soudobé stavby na technologické výši, naše zdraví a imunitní systém nám až moc často ukazují, že tudy cesta nevede. Jak z toho ven? Jak žít plnohodnotný život na úrovni a neplatit za něj zdravím? Odpověď je jednoduchá – dřevostavby.

7 důvodů pro dřevostavbu

V poslední době se dřevostavby úspěšně etablovaly v očích odborné i laické veřejnosti. Obecně se dá říct, že dům na bázi dřeva je více než jen zajímavou alternativou ke zděnému domu. Věděli jste, že v ČR je každý sedmý rodinný dům právě dřevostavba?

Dřevostavba vytápěná elektřinou? Není důvod se bát

Oblíbenost dřevostaveb stále roste z mnoha dobrých důvodů. Jeden, a ne malý důvod, proč si pořídit dřevostavbu, je její energetická nenáročnost. A to zejména v době, kdy ceny energií rostou každým rokem. Často se pak u našich zákazníků setkáváme s otázkou: Proč je výhodnější v dřevostavbě topit elektřinou?

Slovo "DŘEVOSTAVBY" je dnes skloňováno ve všech pádech

Definovat dřevostavbu lze nejpřesněji, jako stavbu s minimálně nosnou konstrukcí z materiálů na bázi dřeva. Dnes největší boom zaznamenávají sendvičové panely v různých stupních dokončení. I ty nejzarytější odpůrci dřevostaveb již nyní přiznávají, že tento typ stavby je velmi rychlý, ekologický, energeticky úsporný, velmi příjemný při užívání a uznávají i to, že dřevo jako jediný stavební materiál patří k obnovitelným zdrojům.