Upravit stránku

Blog

PŘÍBĚH JEDNÉ DŘEVOSTAVBY

Na počátku měla mladá rodina přání vybudovat nový domov nedaleko Olomouce a vybrala si k tomu přízemní dřevostavbu VEXTA B106. Osud však nemilosrdně zasáhl a rodinu potkala tragédie, která ji přiměla od splnění snu odstoupit. Pochopili jsme naléhavost celé situace a její prosbě o zrušení smlouvy jsme proto vyšli plně vstříc. Jenomže co s domem, který byl již z výrobního závodu připraven ke smontování? Bylo nám líto takové příležitosti nevyužít a dřevostavbu jsme proto k firemním účelům v Tršicích u Olomouce postavili.

CENTRÁLNÍ VYSAVAČ V DŘEVOSTAVBĚ

Pravidelné vysávání je neodmyslitelnou součástí každého důkladného úklidu. Chcete si tuto nepopulární činnost co nejvíce usnadnit a zbavit se opravdu všech nečistot, prachu a roztočů? Pak vsaďte na centrální vysavač. Menší přenosné vysavače vrací vyfukovaný vzduch zpět do místnosti a může se tak stát, že se prach v prostoru jen rozvíří. S centrálním vysavačem k tomu ale nedochází, a proto jej rádi využíváme v našich dřevostavbách.

Bungalov se střešními okny je světlý a vzdušný

Obyvatele tradičních bungalovů s hlubokými dispozicemi často trápí nedostatek denního světla, kvůli kterému musí celodenně používat umělé osvětlení. Moderní bungalovy tento problém řeší prosvětlením střechou a výsledkem jsou velmi atraktivní prostory plné světla a čerstvého vzduchu.

5 nejčastějších mýtů o dřevostavbách

Jistě jste už někdy slyšeli, že dřevostavba má menší životnost než tradičně zděný dům, že domy ze dřeva snáze shoří, dřevostavby mají horší akustiku, častěji se v nich objevuje vlhkost a plíseň a jen tak tam něco nezavěsíte na stěnu. To je 5 nejčastějších mýtů, které o dřevostavbách kolují. Opak je ale pravdou.

Slovo dřevostavby je dnes skloňováno ve všech pádech. Jak tedy definovat moderní dřevostavbu? Nejlépe jako stavbu s nosnou konstrukcí z materiálů na bázi dřeva. Právě sendvičové panely na bázi dřeva v různých stupních dokončení dnes zažívají největší boom. I mnozí nejzarytější odpůrci dřevostaveb již nyní uznávají některé jejich přednosti: rychlost výstavby, možnost stavět i v zimě, možnost nastěhování ihned po dokončení výstavby, ekologičnost, energetické úspory, zdravé prostředí a uživatelský komfort, ale i fakt, že dřevo patří jako jediný stavební materiál k obnovitelným zdrojům.

Dřevostavby - zdravé bydlení bez alergií

Odborníci se shodují, že dřevostavby se dají považovat za zdravé bydlení 21. století. A nejen odborníci, ale i ti, kteří již vyzkoušeli zdravé bydlení v domech z čistě přírodních materiálů a pokořili tak neduhy současné civilizace, jakými jsou například alergie nebo astma. 

Přestože jsou soudobé stavby na technologické výši, naše zdraví a imunitní systém nám až moc často ukazují, že tudy cesta nevede. Jak z toho ven? Jak žít plnohodnotný život na úrovni a neplatit za něj zdravím? Odpověď je jednoduchá – dřevostavby.

7 důvodů pro dřevostavbu

V poslední době se dřevostavby úspěšně etablovaly v očích odborné i laické veřejnosti. Obecně se dá říct, že dům na bázi dřeva je více, něž zajímavou alternativou ke "klasickému", tedy zděnému domu. V ČR je každý sedmý rodinný dům dřevostavba

Dřevostavba vytápěná elektřinou? Není důvod se bát

Oblíbenost dřevostaveb stále roste z mnoha dobrých důvodů. Jeden, a ne malý důvod, proč si pořídit dřevostavbu, je její energetická nenáročnost. A to zejména v době, kdy ceny energií rostou každým rokem. Často se pak u našich zákazníků setkáváme s otázkou: Proč je výhodnější v dřevostavbě topit elektřinou?

Slovo "DŘEVOSTAVBY" je dnes skloňováno ve všech pádech

Definovat dřevostavbu lze nejpřesněji, jako stavbu s minimálně nosnou konstrukcí z materiálů na bázi dřeva. Dnes největší boom zaznamenávají sendvičové panely v různých stupních dokončení. I ty nejzarytější odpůrci dřevostaveb již nyní přiznávají, že tento typ stavby je velmi rychlý, ekologický, energeticky úsporný, velmi příjemný při užívání a uznávají i to, že dřevo jako jediný stavební materiál patří k obnovitelným zdrojům.